W grudniu 2020 r. odbył się pierwszy cykl ekowarsztatów o elektrośmieciach w Centrum ElektroEkologii. Uczestnicy tych e-wydarzeń dowiedzieli się, czym są elektrośmieci, co wyjątkowego znajduje się w nieużywanym, zużytym sprzęcie, a także dlaczego nie warto chomikować elektroniki po szufladach i pawlaczach.
EkoWarsztaty o elektrośmieciach, czyli co zrobić ze starym, niepotrzebnym smartfonem to cykl bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) oraz średnich (klas 1-4), którzy chcą rozwijać postawy ekologiczne. Spotkaniom towarzyszył gość specjalny - Małgosia Zmaczyńska, autorka podcastów, YouTuberka, prowadząca podcasty Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS. Młodzi adepci poznali, czym są elektrośmieci, co mają w sobie cennego i niebezpiecznego, gdzie należy oddawać zużyty sprzęt i jak wyglądałaby nasza planeta, gdybyśmy nie recyklingowali naszych starych pralek, lodówek, telewizorów i smartfonów. W czasie e-lekcji staraliśmy się wraz z uczniami znaleźć sposoby, aby każdy zużyty sprzęt trafiał do odpowiednich miejsc i otrzymywał drugie życie.
Podczas serii e-spotkań odwiedziliśmy 10 klas, a w naszych zajęciach udział wzięło blisko 250 uczniów.
Centrum ElektroEkologii to wyjątkowe miejsce, w którym szerzy się wiedzę z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym w przyjemnej, twórczej atmosferze. Jego misją jest inicjowanie i utrwalanie proekologicznych postaw względem elektrośmieci wśród młodzieży. EkoWarsztaty są częścią publicznej kampanii edukacyjnej realizowanej przez ElektroEko.
Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Samsung. Operatorem Centrum ElektroEkologii jest Neweconomy.
Comments