top of page

W 2023 roku przeszkoliliśmy ponad 4200 uczniów!

Brak nam słów... Ten rok był dla nas niesamowicie ważny. Liczne spotkania z Wami, webinary z ekspertami, dodatkowe wydarzenia. Sporo tego było, ale to dla nas przyjemność! Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście z nami na tej drodze 💚Warsztaty w liczbach 


W mijającym roku zorganizowaliśmy dla Was aż 146 warsztatów! Każde spotkanie było dla nas wyjątkowe i cieszymy się, że zainteresowanie nimi nie maleje. Przeprowadziliśmy 66 warsztatów stacjonarnych oraz 80 warsztatów online. Prawie 70% wszystkich klas było spoza Warszawy!


W warsztatach wzięło udział:


  • 107 klas szkół podstawowych

  • 31 klas szkół ponadpodstawowych 

  • 8 klas ze szkół specjalnych


Ponadto zorganizowaliśmy 9 otwartych ekowarsztatów w okresie przedświątecznym, w których wzięło udział ponad 2000 uczniów. Sumuje się to aż do 4241 uczniów w całym roku!


A patrząc od września 2021 r., kiedy zorganizowaliśmy pierwsze zajęcia to mamy liczbę ponad 11 000! Biorąc pod uwagę, że każda z osób powiedziała rodzicom, przyjaciołom, dziadkom o zdobytych informacjach, to wiedza o elektroekologii przekazywana przez nasze Centrum idzie w dziesiątkach tysięcy!


A co poza warsztatami?


Oczywiście warsztaty to nie jedyna rzecz, którą się zajmujemy. Krótko podsumujmy to, co się u nas działo.


ElektroEkologiczna Wycieczka - akcja skierowana do szkół z całej Polski, która kolejny rok jest jedną z najbardziej lubianych atrakcji! W ramach wycieczki zapisana klasa ma zorganizowany cały dzień: warsztaty w Centrum ElektroEkologii, następnie oglądanie panoramy Warszawy z 21. piętra w Varso Place, gdzie się mieści nasze biuro, a następnie wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W 2024 r. też tego nie zabraknie, więc z uwagą śledźcie nasze media społecznościowe!Webinary #EksperciwCEE - zorganizowaliśmy trzy mega ciekawe spotkania z inspirującymi osobami. Beata Śliwińska BARRAKUZ opowiadała o pracy graficzki i projektantki wizualnej oraz z jakich sprzętów korzysta na co dzień. Patryk Szczepaniak podpowiedział, jak stworzyć i prowadzić kanał na YouTube oraz TikToku z pasji - założony przez Patryka i wspólników TECH-MATE.PL jest jednym z najpopularniejszych kanałów o technologii i gamingu w całej Polsce! Ostatnią gościnią była Małgosia Zmaczyńska, podcasterka i producentka podcastów, która z kolei opowiedziała jak przekuć pomysł na podcast w ciekawe treści. My chcemy więcej takich spotkań!


II ElektroEkologiczny Hackathon - kolejna edycja i kolejne świetne doświadczenie! Młodzież miała za zadanie przedstawić pomysł na rozwiązanie, które pomoże zwiększyć liczbę oddawanych elektrośmieci wśród swoich rówieśników. Do finału wybrane zostało 5 grup, które zaproponowały najbardziej oryginalne i możliwe do realizacji pomysły. Pod okiem ekspertem uczniowie dopracowywali swoje pomysły, aby na koniec dnia zaprezentować je przed jury. Więcej o tegorocznej edycji Hackathonu przeczytacie tutaj.


Nie obyło się też bez konferencji prasowej z okazji 2. urodzin Centrum ElektroEkologii! W konferencji i śniadaniu prasowym wzięli udział partnerzy Centrum, goście specjalni i przedstawiciele mediów. Podsumowaliśmy mijający rok, przedstawiliśmy plany na kolejny. Wisienką na torcie byli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego DobraTU im. Tosi Kozłowskiej w Warszawie - zwycięzcy II ElektroEkologicznego Hackathonu. Mieli okazję zaprezentować swój pomysł przed zebraną widownią i porozmawiać o swoim projekcie w kuluarach. Zdjęcia i krótkie podsumowanie możecie sprawdzić tu. 


Możemy Wam obiecać, że 2024 będzie równie ciekawy. Jeszcze raz dziękujemy Wam, że jesteście z nami!

6 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page