top of page

Zorganizuj zbiórkę elektrośmieci w swojej szkole!

Organizacja zbiórki elektrośmieci może brzmieć jak duże, poważne przedsięwzięcie. Ale uwierzcie nam, można to załatwić w kilku prostych krokach, a pozytywny skutek dla planety będzie ogromny!Krok 1: Zarejestruj placówkę w programie Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Program prowadzony jest od wielu lat przez firmę ElektroEko. Prowadzone są zarówno działania edukacyjne, jak i wsparcie zbiórek elektrośmieci. Koniecznie się z nimi skontaktujcie, a przeprowadzą was przez cały proces!


Krok 2: Ustal termin zbiórki elektrośmieci w Twojej szkole

To ważne, żeby zbiórka odbyła się w czasie, w którym jak najwięcej osób będzie mogło dołożyć swoją cegiełkę do tego działania!


Krok 3: Nagłośnij akcję wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Rób zdjęcia i dziel się nimi w mediach społecznościowych

Dzięki temu każdy będzie miał szansę wziąć w niej udział. Publikujcie zdjęcia, relacje, bo fajnymi rzeczami dobrze się dzielić - tak po prostu. Będzie nam miło, jeżeli oznaczycie też profil Centrum ElektroEkologii :)


Krok 4: Zamów odbiór elektrośmieci na www.mmbe.pl

Inaczej zostaniecie z kilogramami (albo tonami ;) ) elektrośmieci w sali czy na boisku szkolnym. A tego chcemy uniknąć. Rekordowa szkoła w programie Moje Miasto Bez Elektrośmieci przekazała 10 ton do zakładu przetwarzania!


Krok 5: Ciesz się dobrym uczynkiem wobec planety!

Tu chyba nic więcej dodawać nie trzeba.


Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania - dajcie znać! Na wszystko odpowiemy.

19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page