top of page

II ElektroEkologiczny Hackathon: znamy zwycięzców!

Za nami II edycja ElektroEkologicznego Hackathonu - niesamowitego wydarzenia, podczas którego zespoły szukały rozwiązania na zwiększenie liczby oddawanych elektrośmieci wśród młodzieży. Na finale Hackathonu w Warszawie 28 października spotkaliśmy się w dużym gronie: 5 zespołów ze szkół ponadpodstawowych, 9 niesamowitych ekspertek i ekipa tzw. ogarniająca.Z wieeeelu zgłoszeń do finałowej piątki jury wybrało zespoły z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku, Liceum Ogólnokształcące DobraTu im. Tosi Kozłowskiej w Warszawie, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, Edison International High School and Tech-High School w Warszawie.


Kilka słów do uczniów na początek przekazała Pani Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna UNEP/GRID-Warszawa.W tym roku grupy skupiły się bardziej na kampaniach społecznych, czy to tych w sieci i mediach społecznościowych, czy poprzez organizację wydarzeń w swoich miastach, środowiskach. Podczas wydarzenia młodzież mogła korzystać ze wsparcia grona niesamowitych ekspertek: Anny Podsiadło, Marketing Manager w ElektroEko, reprezentacji z Samsung Electronics Poland: Magdaleny Olborskiej, CSR Manager, Agaty Lis, Prototyping Engineer/Designer, Anny Łyszcz, Senior UX Designer, Adrianny Holki, UX/UI Designer, Barbary Krywoszejew i Agnieszki Chomickiej-Bosy — trenerek i mentorek Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, Agaty Kosteckiej-Prorok – Dyrektor Kreatywnej w Salonie Marketingowym.Jury patrzyło na projekty pod kątem ich innowacyjności, wykonalności, pomysłów na promocję oraz sposobu prezentacji projektu i zadecydowało o następującej kolejności:

1. miejsce - Liceum Ogólnokształcące DobraTU im. Tosi Kozłowskiej w Warszawie

2. miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy

3. miejsce - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim

Wyróżnienie - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku oraz Edison International School - High School and Tech-High SchoolGratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom. A my już myślimy o kolejnej edycji!

3 wyświetlenia
bottom of page