top of page
CentrumEE_strona_ikona_edukacja_v3 copy.png

Warsztaty dla szkół

Organizujemy lekcje dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich, podczas których uczymy właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w ciekawej, przystępnej formie. Treści zajęć dostosowane są do grup wiekowych i są prowadzone przez profesjonalnych edukatorów.

CEE_deco_07.png
CEE_deco_01 copy 3_edited.png

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły średnie: Jak kupować, żeby nie generować elektrośmieci?

Problemy klimatyczne, z którymi boryka się świat powodują, że niemal każda branża szuka rozwiązań ekologicznych. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowe sprzęty. Jak świadomie podejmować decyzje zakupowe? Zapisz klasę na zajęcia stacjonarne, podczas których stworzą oni prototyp aplikacji mobilnej.

Warsztaty skierowane są do szkół średnich. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw (ul. Chmielna 73, Warszawa, piętro I).

CentrumEE_SoMe_kwadrat_warsztaty-jak-kupowac_23.08.2023_2x-100.jpg
CentrumEE_SoMe_kwadrat_inteligentyny-dom_25.08.2023_2x-100.jpg

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły podstawowe: Internet Rzeczy, czyli o tym jak inteligentny może być dom

Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowe sprzęty. Jednak należy być świadomym, że rozwój technologii wpływa też na nasze środowisko, które wymaga ochrony. Istotne jest też, aby uczniowie rozumieli istotę bezpieczeństwa w sieci, własności intelektualnej, równego dostępu do informacji. 

 

Warsztaty skierowane są do klas 7-8 szkół podstawowych. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw.

Ekowarsztaty online, szkoły średnie: Jak zostać rozsądnym konsumentem?

Niemal każda branża szuka rozwiązań ekologicznych, które przyczynią się do ochrony środowiska. Jednak rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowe sprzęty. Jak świadomie podejmować decyzje zakupowe?

Warsztaty skierowane są do szkół średnich. Dostępne są w formie online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

CentrumEE_SoMe_kwadrat_rozsadny-konsument_24.08.2023_2x-100.jpg
CentrumEE_SoMe_kwadrat_internet-rzeczy_25.08.2023_2x-100.jpg

Ekowarsztaty online, szkoły podstawowe: Czym jest internet rzeczy?

Czym jest Internet Rzeczy i jak to się ma do inteligentnych domów? Jakie funkcje mają urządzenia smart? Podczas zajęć przedstawiamy istotę bezpieczeństwa w sieci, własności intelektualnej, równego dostępu do informacji. 

 

Warsztaty skierowane są do klas 7-8 szkół podstawowych. Dostępne są w formie online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

Wydarzenia, które zrealizowaliśmy

CentrumEE_SoMe_insta_07_wrzesien_2022v.jpg

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły średnie: Znikające pierwiastki

Seria ekowarsztatów stacjonarnych dla szkół ponadpodstawowych. Smartfon, komputer, samochód elektryczny, pralka, lodówka to tylko część sprzętów elektrycznych i elektronicznych, z których każdy z nas korzysta na co dzień. Uczestnicy poznawali pierwiastki się w nich kryją. Dowiedzieli się o tym, złoża których pierwiastków są na wyczerpaniu i jak temu zapobiec. 

CentrumEE_SoMe_insta_chomik-wyzwanie_07.09_2x-100.jpg

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły podstawowe: Chomik Heniek i jego wyzwanie

Seria ekowarsztatów stacjonarnych dla klas 7-8 szkół podstawowych. Podczas zajęć uczniowie poznali postać Chomika Heńka, znanego z tego, że jego dom wypełniają różnorodne przedmioty, których jest bardzo dużo. Heniek w ostatnim czasie dostał wyzwanie od Marcela Minimalisty, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Uczestnicy pomagali Heńkowi zabrać się za ten temat. 

CentrumEE_SoMe_insta_rzadkie-metale_05.10_2x-100.jpg

Ekowarsztaty online, szkoły średnie: Jak rzadkie są metale ziem rzadkich?

Seria ekowarsztatów online dla szkół ponadpodstawowych. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób różne branże szukają ekologicznych rozwiązań. Poruszyliśmy także temat rosnącego zapotrzebowania na wybrane surowce. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym są metale ziem rzadkich i jakie znaczenie w ich kontekście ma elektroekologia.

CentrumEE_SoMe_insta_komputer-ekologiczny-smartfon_05.10_2x-100.jpg

Ekowarsztaty online, szkoły podstawowe: Ekologiczny smartfon

Seria ekowarsztatów online dla klas 7-8 szkół podstawowych. Uczestnicy poruszali temat trendu, że produkt, który wypuszcza firma X na rynek powinien być przyjazny środowisku. Porównywali świadomość społeczeństwa w tematach różnych zakresach ekologii. Poznali też odpowiedź na pytanie, czym jest ekologiczny smartfon.

CentrumEE_SoMe_insta_MalgosiaZmaczynska_25_czerwiec_2023.jpg

WEBINAR #EksperciwCEE: Mam pomysł i co dalej? Jak zacząć tworzyć podcasty

Małgosia Zmaczyńska, podcasterka i producentka podcastów, opowiadała o tym, skąd wzięła się w niej pasja do Zmacznych potraw oraz jak przekuć pomysł na podcast w sukces, a teraz i biznes. Małgosia jest znana publiczności Centrum ElektroEkologii, ponieważ prowadziła jedno z pierwszych spotkań w naszym Centrum!

CentrumEE_SoMe_insta_TechMatePL_22_maj_2023.jpg

WEBINAR #EksperciwCEE: Jak zdobyć 100 000 subskrybentów na TikTok / YouTube?

Patryk Szczepaniak, jeden z założycieli portalu Tech-Mate.PL, opowiedział widzom, jak to się stało, że w ciągu dwóch lat Tech-Mate.PL stał się jednym z największych kanałów poświęconych technologii i grom w Polsce. Podpowiedział, co zrobić, aby zdobyć 100 000 subskrybentów na platformach społecznościowych i jak tworzyć angażujące treści w Social Mediach. 

CentrumEE_SoMe_insta_BARRAKUZ_15_maj_2023_v2.jpg

WEBINAR #EksperciwCEE: Od bezpłatnych licencji do super sprzętu

Podczas webinaru w Centrum ElektroEkologii Beata Śliwińska BARRAKUZ, multidyscyplinarna projektantka wizualna i kreatywna, opowiedziała o tym, jak zaczynała swoją pracę jako projektantka wizualna, z jakich programów i sprzętów korzystała na początku. I jak doszła do momentu, w którym korzysta z najlepszych sprzętów dostępnych na rynku. 

CentrumEE_SoMe_kwadrat_smartfon-Mendelejew-2_20.07.2023_2x-100.jpg

Co kryje smartfon? Lekcja o wartości smartfonów

Seria ekowarsztatów stacjonarnych i online dla szkół ponadpodstawowych. Podczas warsztatów uczniowie poznali definicję elektrośmieci i istotę elektroekologii dla ratowania planety. Prowadzący przedstawiali także to, co znajduje się we wnętrzu smartfonów i omówili kwestię złóż pierwiastków, z których są one wykonane.

CentrumEE_SoMe_insta_zdjecie_23.03.2023.jpg

Jak wkręcić społeczność lokalną w elektroekologię?

Seria ekowarsztatów stacjonarnych i online dla klas 7-8 szkół podstawowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym jest elektroekologia i dlaczego jest mniej powszechnym tematem od samej ekologii. Uczniowie poznali też sposoby zachęcania lokalnej społeczności i najbliższych do działań proekologicznych. 

IMG_8228.jpg

WEBINAR: Dlaczego warto żyć ekologicznie?

Webinar przeprowadzony przez Paulinę Górską, jedną z najbardziej znanych w Polsce ekoaktywistek. Dlaczego rządy wprowadzają regulacje w tym zakresie? O co chodzi z minimalizmem, less waste i zero waste. Jakie są dowody na globalne ocieplenie? Może to tylko chwilowa moda, a może to kolejny pomysł na biznes? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas spotkania.

EkoWarsztaty_SoMe_post_fb_karuzela_04.jpg

Zabierz głos, czyli  jak zostać ekologicznym aktywistą

Seria ekowarsztatów stacjonarnych i online dla szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym są elektrośmieci, jakie zagrożenia wiążą się z wyrzucaniem zużytego sprzętu do śmietnika i jak wygląda recykling elektrośmieci. Całą nabytą wiedzę przetwarzali w sesji design thinkingu, podczas której tworzyli kampanie społeczne promującą postawy proekologiczne.

EkoWarsztaty_SoMe_post_fb_karuzela_02.jpg

Na ratunek Gracjanowi Gadżetowi

Seria ekowarsztatów dla klas 7-8 szkół podstawowych. Podczas warsztatów uczniowie pomagali Gracjanowi Gadżetowi, (nie)typowemu 14-latkowi, który kolekcjonuje gadżety, w ogarnięciu elektrobałaganu przy okazji kreując ekologiczne postawy - dowiadując się, czym są elektrośmieci, jak z nimi postępować i co się dzieje ze zużytym smartfonem czy tabletem, który trafi do odpowiednich punktów zbierania. Warsztaty odbywały się od września do grudnia 2021 r. Dostępne były formie stacjonarnej w Centrum ElektroEkologii oraz online.

Centrum-Elektroekologii_warsztat.jpg

Warsztaty: Ekowarsztaty o elektrośmieciach

Zajęcia zrealizowane dla uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) oraz średnich (klas 1-4), którzy chcą rozwijać postawy ekologiczne. Spotkaniom towarzyszył gość specjalny - Małgosia Zmaczyńska, autorka podcastów, YouTuberka, prowadząca podcasty Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS. Młodzi adepci poznali, czym są elektrośmieci, co mają w sobie cennego i niebezpiecznego.

Jesteś nauczycielem i chcesz zainteresować swoich uczniów tematem elektroekologii? Pobierz materiały edukacyjne, które Ci w tym pomogą! 

IMG_2507.heic
bottom of page