20 października 2021 r. uroczyście otworzyliśmy Centrum ElektroEkologii w Warszawie. Otwarcie obfitowało w sporo niespodzianek, nie tylko dla młodzieży. Naszym celem jest edukacja w temacie elektrośmieci, czyli zagadnienia, które budzi wiele wątpliwości, a potrzeba kształcenia i budowanie świadomości wśród młodzieży jest ogromne. Naszą misję-wizję oraz kierunek rozwoju pokazali czołowym dziennikarzom branżowym przedstawiciele organizacji, bez których Centrum ElektroEkologii nie mogłoby powstać. Oficjalną część wydarzenia prowadził Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung.
Podczas konferencji prasowej głos zabrała Posłanka Urszula Pasławska, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, a także Grzegorz Skrzypczak, Prezes Zarządu ElektroEko – inicjator projektu oraz Jacek Łęgiewicz, Dyrektor ds. Publicznych w Samsung – partner strategiczny naszego Centrum. Aby nie sprowadzać wydarzenia wyłącznie do wystąpień przedstawicieli największych firm i organizacji w Polsce, postanowiliśmy pokazać, jak Centrum ElektroEkologii wygląda i działa w praktyce.
Na zdjęciu od lewej: Dominik Dobek - Dyrektor Programowy Związku Cyfrowa Polska, Jacek Łęgiewicz - Dyrektor ds. Publicznych Samsung, gość specjalny wydarzenia Urszula Pasławska - Przewodnicząca Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Grzegorz Skrzypczak - Prezes Zarządu ElektroEko, Maria Andrzejewska - Dyrektor Generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Andrzej Saja - Wiceprezes Zarządu ElektroEko, Wojciech Konecki - Prezes APPLiA
Zaprosiliśmy uczestników konferencji, aby mogli przekonać się o kreatywnej i praktycznej stronie naszych zajęć. W ekowarsztatach „Zabierz głos, czyli o tym, jak zostać ekologicznym aktywistą” udział wzięło Technikum nr 7 Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. „Kolejówka” w Warszawie, jednakże nie oni byli największą niespodzianką spotkania. Gościem specjalnym warsztatów był Łukasz Chwieduk, najpopularniejszy piłkarski TikToker w Polsce, finalista Mam Talent. Popularny LukiPoland jest pierwszym ambasadorem Centrum ElektroEkologii i razem z edukatorami wspierał młodzież swoim eksperckim okiem w tworzeniu twórczych kampanii społecznych.
Cieszymy się, że młodzież biorąca udział w ekowarsztatach ma tyle pomysłów na sposoby dbania i chronienia naszej planety, a także zdaje sobie sprawę, jak istotnym tematem jest recykling i ponowne przetworzenie produktów nie tylko tych, które umieszczamy w kontenerach na szkło, papier czy plastik, ale także tych oddawanych do PSZOK-ów czy specjalnych pojemników na elektrośmieci.
A tymczasem my z nową energią zabieramy się do dalszej pracy. Do zobaczenia w Centrum ElektroEkologii!
Comentarios