top of page

Pierwszy ElektroEkologiczny Hackathon za nami!

Im dłużej prowadzimy Centrum ElektroEkologii, tym bardziej jesteśmy przekonani, że otwarcie tego miejsca było dobrą decyzją! Od początku cieszyło nas zaangażowanie młodzieży na zajęciach, czy w konkursach, które wcześniej organizowaliśmy. Ale to, ile inspiracji i ciekawych pomysłów usłyszeliśmy podczas ElektroEkologicznego Hackathonu, wypełniło nasze eko-serca jeszcze bardziej!Przypomnijmy, że celem ElektroEkologicznego Hackathonu było znalezienie rozwiązania, które pomoże zwiększyć liczbę oddawanych elektrośmieci wśród młodzieży. Mimo działań wielu organizacji, świadomość czym są elektrośmieci i jak z nimi odpowiednio postępować wciąż jest (naszym zdaniem) zbyt niska. A kto lepiej rozumie młodzież, niż oni sami? Stąd też pomysł na hackathon - połączenie rywalizacji z poczuciem misji było strzałem w dziesiątkę! Dostaliśmy wiele zgłoszeń od szkół średnich (bo to do nich skierowane było wydarzenie) i nie było łatwo wybrać sześciu, które przejdą do finału. Po dyskusjach wewnątrz jury wybraliśmy te grupy, które przedstawiły najciekawsze i możliwe do zrealizowania projekty.


Razem z nami gości witała Pani Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna UNEP/GRID-Warszawa.Na samym wydarzeniu uczniowie dopracowywali swoje pomysły pod okiem ekspertów: Anny Podsiadło, Marketing Manager w ElektroEko, Magdaleny Olborskiej, CSR Manager w Samsung Electronics Poland, Anety Bony, UX/UI Designer w Samsung Research Poland, Krzysztofa Kowalskiego, Inżynier Oprogramowania w Samsung Research Poland, Michała Purola Koordynatora Programu Climate Leadership w Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Bartłomieja Kozka, Kierownika Działu Zielonej Transformacji w Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Barbary Krywoszejew i Agnieszki Chomickiej-Bosy - trenerek i mentorek Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, Agaty Kosteckiej-Prorok – „Pani od marketingu” (tak nazwali ją uczniowie i bardzo nam się to spodobało! 😄).

Jak sami uczniowie mówili, „reality check” po konsultacjach z ekspertami był momentami przytłaczający. To, co często wydawało im się proste do zrealizowania, okazywało się niemożliwe – bo np. nie ma jeszcze tak rozwiniętych technologii, albo po prostu tego typu akcje się nie sprzedają. Obserwowanie ich pracy, zaangażowania, ale też wyzwań, które pokonywali tego dnia było bardzo ciekawe i inspirujące. Jeżeli w coś wierzymy i mamy dobry zespół – nie ma rzeczy niemożliwych!

23 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page