top of page
line_02.png

Warsztaty dla szkół

Organizujemy lekcje dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich, podczas których uczymy właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w ciekawej, przystępnej formie. Treści zajęć dostosowane są do grup wiekowych i są prowadzone przez profesjonalnych edukatorów.

Asset 2.png

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły średnie: Znikające pierwiastki

Smartfon, komputer, samochód elektryczny, pralka, lodówka to tylko część sprzętów elektrycznych i elektronicznych, z których każdy z nas korzysta na co dzień. Czy wiecie, jakie pierwiastki się w nich kryją? Czy wiecie, że zasoby części z nich są już bliskie wyczerpaniu? Jak zapobiec znikającym pierwiastkom?

Warsztaty skierowane są do klas 1-4 szkół średnich. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw (ul. Chmielna 73, Warszawa, piętro I).

CentrumEE_SoMe_insta_07_wrzesien_2022v.jpg
CentrumEE_SoMe_insta_chomik-wyzwanie_07.09_2x-100.jpg

Ekowarsztaty stacjonarne, szkoły podstawowe: Chomik Heniek i jego wyzwanie

Podczas zajęć poznamy Chomika Heńka, znanego z tego, że jego dom wypełniają różnorodne przedmioty, których jest bardzo dużo. Heniek w ostatnim czasie dostał wyzwanie od Marcela Minimalisty, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Heniek ma problem z tym wyzwaniem, zupełnie nie wie jak się do niego zabrać, potrzebuje pomocy. 

 

Warsztaty skierowane są do klas 7-8 szkół podstawowych. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw.

Ekowarsztaty online, szkoły średnie: Jak rzadkie są metale ziem rzadkich?

Problemy klimatyczne, z którymi boryka się świat powodują, że niemal każda branża szuka rozwiązań ekologicznych. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia powoduje wzrost zapotrzebowania na wybrane surowce. Czym są metale ziem rzadkich i jakie znaczenie w ich kontekście ma elektroekologia? 

Warsztaty skierowane są do klas 1-4 szkół średnich. Dostępne są w formie online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

CentrumEE_SoMe_insta_rzadkie-metale_05.10_2x-100.jpg
CentrumEE_SoMe_insta_komputer-ekologiczny-smartfon_05.10_2x-100.jpg

Ekowarsztaty online, szkoły podstawowe: Ekologiczny smartfon

W dzisiejszych czasach powszechny staje się trend, że produkt, który wypuszcza firma X na rynek powinien być przyjazny środowisku. Często słyszymy o bawełnie organicznej czy ubraniach z recyklingu. Ale co to tak naprawdę znaczy, że smartfon jest ekologiczny?

 

Warsztaty skierowane są do klas 7-8 szkół podstawowych. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw lub online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

Wydarzenia, które zrealizowaliśmy

Zobacz film z warsztatów
w Centrum ElektroEkologii

Regularnie prowadzimy warsztaty dla uczniów, zobacz relację z jednego z nich i zapisz swoją klasę już dziś! Oferujemy porządną dawkę wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektrośmieciami, w twórczej, angażującej atmosferze.

Jesteś nauczycielem i chcesz zainteresować swoich uczniów tematem elektroekologii? Pobierz materiały edukacyjne, które Ci w tym pomogą! 

IMG_2507.heic
bottom of page