line_02.png

Warsztaty dla szkół

Organizujemy lekcje dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich, podczas których uczymy właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w ciekawej, przystępnej formie. Treści zajęć dostosowane są do grup wiekowych i są prowadzone przez profesjonalnych edukatorów.

Asset 2.png

Co kryje smartfon? O prawdziwej wartości naszych smartfonów

Pokolenie pokolenie Z to szansa dla naszej planety. To oni mają najwięcej odwagi, aby tworzyć społeczne ruchy ekologiczne, są świadomi zmian klimatu, które drastycznie wpływają na nasze środowisko. Wspierajmy ich w tym! O ekologii mówi się dużo, ale czy wszyscy wiedzą, jak dużą rolę w ochronie środowiska wpływa odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym?

Kto z nas tak naprawdę wie, co jest w środku sprzętu, który mamy non stop przy sobie - w środku smartfona? Czy złoża pierwiastków, z których jest on wykonany są nieskończone? Porozmawiajmy o tym na ekowarsztatach!

Warsztaty skierowane są do klas 1-4 szkół ponadpodstawowych. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw lub online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

CentrumEE_warsztaty_klasy1-4_styczen_2022.jpg
CentrumEE_warsztaty_klasy7-8_styczen_2022.jpg

Jak wkręcić społeczność lokalną w elektroekologię?

O ekologii mówi się coraz więcej. Ale czym jest elektroekologia? O niej wiemy znacznie mniej, a jest tak samo ważna dla naszego środowiska. Nie da się ukryć, że sprzęty elektryczne i elektroniczne otaczają nas z każdej strony i nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić dnia bez smartfona, laptopa czy np... lodówki.

Czy wiecie, co zrobić, gdy taki sprzęt się zepsuje? Gdzie oddać zepsuty telefon, radio, słuchawki? A skoro wy już to wiecie - to jak zachęcić najbliższych, aby też dbali o środowisko?

 

Warsztaty skierowane są do klas 7-8 szkół podstawowych. Dostępne są w formie stacjonarnej (1,5 h) w warszawskim biurze Centrum ElektroEkologii w CIC Warsaw lub online (45 min) przez platformę ClickMeeting.

Wydarzenia, które zrealizowaliśmy

Zobacz film z warsztatów
w Centrum ElektroEkologii

Regularnie prowadzimy warsztaty dla uczniów, zobacz relację z jednego z nich i zapisz swoją klasę już dziś! Oferujemy porządną dawkę wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektrośmieciami, w twórczej, angażującej atmosferze.

Jesteś nauczycielem i chcesz zainteresować swoich uczniów tematem elektroekologii? Pobierz materiały edukacyjne, które Ci w tym pomogą! 

IMG_2507.heic